DewelopOpowiem Ci o budowaniu

Własne mieszkanie „krok po kroku”

Zakup mieszkania to bardzo poważny krok w życiu każdego człowieka. Z drugiej strony marzeniem większości z nas jest posiadanie własnego lokum. Warto zatem przybliżyć nieco wszelkie procedury i etapy, jakie będziemy musieli pokonać podczas wyboru i wreszcie zakupu własnego mieszkania.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, i przeliczyć oczywiście, czy aby stać nas na zakup nieruchomości. A jeżeli nie mamy wystarczającej ilości gotówki to czy i jakiej wysokości otrzymamy kredyt. To tak naprawdę podstawowy parametr i dopiero opierając się na nim będziemy mogli przejść do wyboru odpowiedniego lokum. Nie wiedząc na jaki wydatek możemy sobie pozwolić nie będziemy w stanie wybrać idealnej nieruchomości. Znając kwotę jaką dysponujemy powinniśmy określić rodzaj nieruchomości a w zasadzie rodzaj rynku, na którym jest oferowana. Do wyboru mamy rynek pierwotny (zakup od dewelopera) oraz wtórny (zakup od właściciela mieszkania). Podstawowe różnice w tym przypadku dotyczą ceny oraz stanu nabywanej nieruchomości.

W momencie kiedy znajdziemy i dokładnie sprawdzimy lokum, które chcemy zakupić pozostają nam najważniejsze kwestie a więc podpisanie umowy oraz załatwienie wszelkich formalności. W tej kwestii wydatnie pomoże nam notariusz. Tylko on jest w stanie dokonać odpowiednich zapisów w akcie notarialnym, na mocy których zmiana właściciela nieruchomości nabierze mocy prawnej. Notariusz to osoba zaufania publicznego, której obecność podczas takiej transakcji jest wręcz konieczna.

Jak widzimy zakup mieszkania to nie tylko radość z oglądania kolejnych nieruchomości i wyboru tej, która najbardziej nam się podoba. To także mnóstwo formalności, których niedopełnienie może nas słono kosztować. Warto zatem zadbać o prawidłowy przebieg każdego etapu nabycia nieruchomości.

Swoje usługi poleca Architektura – Projekty Annapa