DewelopOpowiem Ci o budowaniu

Jak zabezpieczyć hotel przed pożarem?

pozarBardzo ważną kwestią jest, aby w takiej placówce jak hotel znalazły się wszelkie wymagane zabezpieczenia przeciwpożarowe- gwarantują one bezpieczeństwo samego obiektu, a także wszystkich przebywających na jego terenie osób- zarówno gości hotelowych, jak i obsługi. Należy wziąć pod uwagę, że hotel jest miejscem szczególnie narażonym na wystąpienie pożaru. Dlatego też istnieje konieczność założenia instalacji zabezpieczająco- sygnalizującej, której jednym z elementów są na przykład czujniki temperatury. Szacuje się, że jeden z zainstalowanych czujników może obsłużyć powierzchnię około 20 metrów kwadratowych.

Ważne miejsca w każdym hotelu

Każdy hotel, który posiada więcej niż 50 miejsc w budynku jest zobligowany do posiadania instalacji zabezpieczająco- sygnalizacyjnej. Tego rodzaju obiekt powinien także posiadać oznaczone rejony zagrożenia przeciwpożarowego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu obiektu do wystąpienia ewentualnego pożaru można wcześnie wykrywać zagrożenia i zarządzić ewakuację obiektu.

Powiadomienie w odpowiednim momencie

Głównym zadaniem instalacji zabezpieczająco- sygnalizującej jest odpowiednie alarmowanie o pojawiającym się zagrożeniu najwcześniej jak tylko jest to możliwe. Podstawą działania całego systemu są odpowiednio rozłożone na terenie obiektu czujniki, takie jak czujnik temperatury, dymienia, płomienia, a także czujniki wykrywające ulatniające się gazy, które także mogą być niebezpieczne. Najczęściej stosowanymi czujnikami dymu są czujniki jonizujące lub optyczne. Centrala całego systemu powinna znajdować się z strategicznym punkcie obiektu- na przykład na monitoringu lub recepcji, gdzie całodobowo znajduje się jeden z pracowników obsługi hotelu. Pamiętajmy o tym, że efektywne działanie systemu przeciwpożarowego może uratować życie wielu osobom.

Przeczytaj też o bezpieczeństwie w restauracjach na www.hotdogbiznes.com.pl.